Każdy, kto posiada smartfon dobrze wie, jak łatwo tego typu telefony ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Nieuszkodzony telefon to nie tylko estetyczny jego wygląd, ale także pewność zachowania wszystkich funkcji, jakie posiada dany model. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby uchronić smartfon przed uszkodzeniami, które rzutują na żywotność telefonu.

Folia ochronna czy szkło hartowane?

Smartfon to telefon, który działa na dotyk, zatem najważniejsza jest ochrona ekranu tak, aby mógł on pełnić swoje podstawowe funkcje. Dobrze jest zabezpieczyć ekran za pomocą szkła hartowanego lub przynajmniej folii ochronnej. Szkło hartowane jest naklejane na ekran telefonu, a dzięki swoim właściwościom jest ono odporne na niemal każdego rodzaju uszkodzenie ekranu. Według producentów szkło hartowane jest w stanie uchronić ekran nawet przed uderzeniem młotkiem. Szkło hartowane jest jednak stosunkowo drogie – często musimy za nie zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Jest to jednak inwestycja na lata, gdyż dobrze umocowane szkło nie powinno się odklejać od ekranu. Alternatywą jest folia ochronna, która uchroni ekran prze porysowaniem, jednak nie ma ona aż takich właściwości jak szkło hartowane. Folia ochronna jest nieco tańsza, dlatego jest dobrą ochroną telefonów, których ekran jest wzmacniany, o czym powinien poinformować producent smartfona.

Ubezpieczenie od uszkodzeń

Dobrym sposobem na pokrycie kosztów ewentualnej naprawy czy kupna nowego telefonu jest ubezpieczenie. Ubezpieczyciel może zapewnić ochronę w razie upadku czy kiedy telefon ulegnie zniszczeniu. Pamiętajmy jednak, że choć ubezpieczenie zapewnia nam odszkodowanie w powyższych przypadkach, istnieje także konieczność dochowania staranności, zatem pomimo faktu wykupienia ubezpieczenia konieczne będzie zabezpieczenie telefonu tak, aby uszkodzenie czy zniszczenie było efektem nieszczęśliwego wypadku. Nie unikniemy zatem zakupu szkła hartowanego czy folii ochronnej w zależności od tego, jakie warunki postawi ubezpieczyciel.

Przede wszystkim rozsądek

Najlepszą ochronę naszemu smartfonowi zapewniamy my sami. Przede wszystkim to nasze zachowanie naraża telefon na uszkodzenia i zniszczenie. Co zatem robić, aby go chronić? Z pewnością nie możemy trzymać go blisko wody, gdyż może ulec zalaniu, od którego nie chroni szkło ani folia. Podczas wakacji nad morzem lepiej nie trzymać telefonu na plaży, gdyż ziarenka piasku mogą uszkodzić aparat. Unikajmy także przegrzania smartfona. Podczas letnich upałów powinniśmy zapewnić mu ochronę poprzez nietrzymanie go w mocno nasłonecznionym miejscu, jako że zniszczeniu pod wpływem ciepła mogą ulec przewody elektroniczne.

Prawidłowe zabezpieczenie smartfona zapewnia jego ochronę przed uszkodzeniami i pozwala zachować wszelkie funkcje. Poza standardowymi zabezpieczeniami rekomendowanymi przez producentów telefonów powinniśmy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, dzięki któremu unikniemy zniszczeń w aparacie komórkowym. Pozwoli to cieszyć się ulubionym telefonem i znacznie przedłuży jego żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj