Szkolenia Design Thinking będą pomocne dla tych specjalistów, którzy na co dzień mierzą się z zadaniami wymagającymi niestandardowego, kreatywnego podejścia. Czym zatem jest Design Thinking i w jakich przypadkach sprawdza się najlepiej?
Szkolenia Design Thinking – doskonałe uzupełnienie wiadomości dotyczących zarządzania zmianą czy procesami
Szkolenie z Design Thinking, czyli z myślenia projektowego, może być przydatne także dla tych osób, które na co dzień zajmują się zadaniami lub procesami niewymagającymi zbytniej kreatywności. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy staniemy przed niestandardowym wyzwaniem wymagającym od nas rezygnacji z utartych schematów myślenia. W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby nasz produkt spełniał potrzeby klienta lub użytkownika najlepszym wyborem będzie zastosowanie do projektowania metody Design Thinking.
Jakim celom powinno służyć wartościowe szkolenie Design Thinking?
Jak zasugerowano wcześniej, kreatywne myślenie jest jednym z najważniejszych aspektów stojących za Design Thinking. Nietrudno się jednak domyślić, że kluczem do sukcesu jest w tym przypadku nadanie intelektualnych oraz metodycznych ram procesowi kreatywnego myślenia. W przeciwnym wypadku grozi nam chaos, którego efektem będzie paraliż pracy i konflikty wśród poszczególnych członków zespołu projektowego.
Dzięki dobrej jakości szkoleniu Design Thinking możemy poznać odpowiedź m.in. na następujące pytania:
- Jakie narzędzia czy technologie sprawdzają się w procesie Design Thinking?
- Jak stworzyć ramy intelektualne, które nie ograniczą zbytnio możliwości zespołu projektowego, a które jednocześnie uchronią przed chaosem?
- W oparciu o jakie kryteria dobierać ludzi do zespołu projektowego i jak tym zespołem zarządzać?
- Jakie są poszczególne etapy procesu Design Thinking?
- Jakich technik użyć, aby nie stracić z oczu najważniejszego aspektu Design Thinking, czyli potrzeb użytkowników?
- Jak wartościować poszczególne pomysły, aby nie zrobić błędu i nie odrzucić optymalnego rozwiązania tylko dlatego, że zostało ono „zakrzyczane” przez innych uczestników procesu?
- Jak testować poszczególne rozwiązania, aby uzyskać miarodajne wyniki?
Oczywiście nie są to wszystkie aspekty Design Thinking poruszane podczas wartościowego szkolenia dotyczącego tej metody rozwiązywania problemów w organizacji. Te można jednak uznać za najważniejsze.
W jakich sytuacjach Design Thinking sprawdza się najlepiej?
Metoda Design Thinking może być wykorzystywana wszędzie tam, gdzie tworzy się nowe produkty (towary lub usługi), ewentualnie usprawnia się te, które już istnieją. Doświadczeni menedżerowie potrafią wykorzystać myślenie projektowe również wtedy, gdy np. planują poprawić warunki pracy w danej organizacji czy zwiększyć jej innowacyjność. Dzięki Design Thinking można tworzyć nowe szkolenia, strategie i modele biznesowe, a nawet poprawić komunikację między organizacją a światem zewnętrznym.
Wartościowe szkolenie Design Thinking możesz zrealizować w ramach subskrypcji Inprogress Plus.