Obecnie technologia rozwija się w zawrotnym tempie i ciężko nadążyć za nowinkami w dziedzinie sprzętu komputerowego. Wydajność, jakość wykonania, a przede wszystkim cena, to czynniki, na które zwraca się uwagę przy wyborze nowego komputera osobistego: stacjonarnego lub laptopa. Coraz większą popularnością cieszą się komputery poleasingowe, które stanowią idealną alternatywę dla osób, które poszukują dobrego sprzętu, ale jednocześnie nie chcą wydawać fortuny. Podpowiadamy, jak wybrać dobry komputer poleasingowy oraz jakie korzyści niesie ze sobą zakup używanego sprzętu.
Dlaczego warto zdecydować się na komputer poleasingowy?
Komputery poleasingowe to modele, które wcześniej były wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, firmy czy instytucje, a następnie zostały sprzedane. Dlaczego więc warto zdecydować się na taki sprzęt?
Najważniejszą zaletą tego typu komputerów jest ich cena. Komputery poleasingowe, mimo że używane, wciąż charakteryzują się dobrą jakością wykonania oraz wysoką wydajnością. Co więcej, zakup komputera poleasingowego może pomóc oszczędzić nawet kilkaset złotych w porównaniu do całkiem nowego nowego produktu.
Kolejnym plusem jest fakt, że komputery poleasingowe są przetestowane i sprawdzone przez firmę, która je sprzedaje. Nie jest to zatem osoba prywatna, która nie ponosi większej odpowiedzialności za jakość oferowanego sprzętu.
Taka firma weryfikuje stan techniczny oraz poprawność działania każdego z modeli, co pozwala uniknąć późniejszych problemów związanych z awariami sprzętu. Dodatkowym wielkim plusem jest fakt, że zakup komputera poleasingowego umożliwia zyskanie gwarancji na produkt. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku nowego sprzętu!
Jakie korzyści niesie ze sobą zakup używanego sprzętu?
Decydując się na zakup komputera poleasingowego należy pamiętać o paru kwestiach. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na wiek sprzętu oraz rodzaj wykorzystywanego procesora.
Niestety, nawet najlepszy sprzęt po pewnym czasie traci wydajność: zwłaszcza, jeśli był intensywnie użytkowany. W przypadku zakupu używanego komputera warto zastanowić się nad jego wiekiem oraz używanym procesorem. Nie warto inwestować w sprzęt, który już niedługo będzie wymagał wymiany.
Z drugiej strony, wybierając używany komputer, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oczywiście, niska cena nigdy nie powinna być najważniejszym czynnikiem przekonującym do zakupu. Przed nabyciem komputera warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby oraz oczekiwania: jaki procesor jest nam potrzebny, pojemność pamięci SSD i RAM.
Na koniec trzeba pamiętać, że komputery poleasingowe mogą nosić ślady użytkowania, takie jak rysy czy delikatne mechaniczne uszkodzenia. W większości przypadków nie wpływają one na działanie sprzętu, ale może to wpływać na jego estetykę.
Najwyższej jakości, sprawdzone komputery poleasingowe znajdziesz na rnew.pl/pl/menu/komputery-stacjonarne-157.html
Czym się kierować wybierając stacjonarny komputer poleasingowy?
Przy wyborze stacjonarnego komputera poleasingowego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Pierwszym z nich jest procesor. To właśnie on odpowiada za szybkość działania komputera. W przypadku stacjonarnego komputera poleasingowego warto zwrócić uwagę na model procesora oraz jego wydajność. Producenci oferują różne modele procesorów, w tym popularne firmy takie jak Intel czy AMD. Przed zakupem dobrze jest porównać modele i zderzyć otrzymane informacje z naszymi potrzebami.
Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze komputera poleasingowego, jest pamięć RAM. To właśnie ona wpływa na szybkość działania komputera oraz możliwość jednoczesnego korzystania z kilku programów czy przeglądania wielu stron internetowych. Zazwyczaj stacjonarne komputery poleasingowe oferują pamięć RAM w przedziale od 4 do 8 GB, jednak w zależności od potrzeb można wybrać model z większą ilością pamięci. Jeżeli nie wiesz jak dobrać odpowiednią ilość pamięci do Twoich potrzeb, przeczytaj artykuł https://rnew.pl/pl/blog/pamiec-ram-co-to-jest-i-jakie-sa-jej-rodzaje-kompletny-przewodnik-1651087191.html.
Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę, jest karta graficzna. To ona odpowiada za wyświetlanie obrazu na ekranie oraz możliwość korzystania z gier czy programów graficznych. W zależności od wymagań, można wybrać kartę zintegrowaną lub dedykowaną.
Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze stacjonarnego komputera poleasingowego, jest dysk twardy. To właśnie on odpowiada za przechowywanie danych oraz szybkość ich odczytu i zapisu. Modele poleasingowe mogą dysponować dyskiem twardym o pojemności od 500 GB do nawet kilku terabajtów.