Prowadzisz firmę i chcesz skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych? Nie znasz się jednak na branży IT i nie wiesz, czy lepiej sięgnąć po pomoc agencji interaktywnej, czy może Software House’u? W poniższym tekście spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań, które powinny ułatwić zrozumienie, w jaki sposób Software House może wspomóc rozwój firmy. Zaczynajmy.

Czym jest Software House?

W największym uproszczeniu Software House to firma, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Przy czym Software House nie tylko tworzy (pisze) kod, ale także projektuje, testuje i wdraża aplikacje internetowe, mobilne lub desktopowe. Software House współpracuje chętnie z klientami z różnych branż starając się możliwie najlepiej dopasować do ich potrzeb i wymagań.

Co odróżnia Software House od agencji?

Główna różnica polega na tym, iż agencja interaktywna to firma, która zajmuje się głównie tworzeniem stron internetowych, grafiki, treści i marketingu online. Agencja może oferować również usługi programistyczne, ale zazwyczaj nie są one jej główną specjalnością. Tymczasem Software House skupia się m.in. na tworzeniu zaawansowanych aplikacji, które wymagają wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie IT. I to właśnie w specjalizacji tkwi jego przewaga.

W jakich usługach specjalizuje się Software House?

Lista usług, które może wykonać dla nas Software House jest długa. Wymieńmy kilka z nich, które dobrze ukazują, z jaką różnorodnością projektów związanych z oprogramowaniem możemy mieć do czynienia:

  • tworzenie stron internetowych i pomoc w szeroko rozumianym SEO np. przy wsparciu (Chat GPT SEO)
  • tworzenie aplikacji webowych i mobilnych,
  • tworzenie systemów dla e-commerce,
  • tworzenie systemów CRM, ERP,
  • tworzenie systemów do obiegu dokumentów,
  • tworzenie systemów zamówień.

Czym się kierować podczas wyboru danej firmy?

Wybór odpowiedniego Software House’u to ważna decyzja, która może mieć wpływ na rozwój naszej firmy. Stąd też przed związaniem się z dowolnym podmiotem umową, warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów.

  • doświadczenie i staż firmy. Wybrany Software House powinien mieć bogate doświadczenie w realizacji podobnych projektów do naszego.
  • portfolio – jeden z najlepszych sposobów na ocenę kwalifikacji. Przeglądając dotychczasowe osiągnięcia, możemy wiele dowiedzieć się o tym jak działa firma.
  • metodologia pracy – to dość skomplikowane zagadnienie szczególnie na niedoświadczonych przedsiębiorców, ale warto poznać czy jest dane metodologia i czy jest ona dla nas zrozumiała.
  • referencje, rekomendacje od zadowolonych klientów to doskonałe potwierdzenie słuszności wyboru,
  • komunikacja – doświadczony Software House powinien utrzymywać stały kontakt z klientem i informować go o postępach i problemach w projekcie.
  • cena – Software House powinien oferować rynkową, ale przede wszystkim transparentną wycenę projektu, która uwzględnia zakres prac, termin realizacji i ryzyka. Tak czy inaczej, warto dokładnie czytać umowę?

Gdzie znaleźć dobry Software House Lublin jest miastem, w którym działa kilka takich firm. Wystarczy chwila spędzona w wyszukiwarce, a potem kontakt bezpośredni.

Podsumowanie

Jak widać, Software House ze swoimi usługami jest w stanie nadać naszej firmie dynamiki. Musimy tylko określić, co jest dla nas najważniejsze, a następnie ustalić szczegóły z przedstawicielem wybranej firmy. Mamy nadzieję, że powyższy tekst uczynił temat Software House’u nieco bardziej przystępnym i zrozumiałym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj