Każdy przedsiębiorca, który zdecydował się na skorzystanie z usługi kredytu bankowego, doskonale wie, z jaką liczbą formalności wiąże się taka inicjatywa. Dzisiaj nie jesteśmy skazani na taką formę finansowania, a nowoczesne technologie tylko ułatwiają proces korzystania z usługi faktoringu. Jak? Sprawdźmy.

Faktoring a prowizje – automatyczne rozliczenie współpracy z faktorem

Zacznijmy od kwestii ważnej, jaką jest opłata za usługę faktoringu. Zwyczajowo o cenie usługi dowiadujemy się jeszcze przed zaakceptowaniem warunków. To transparentne podejście do świadczenia usługi faktoringu, jakie od samego początku przyjęto w https://pragmago.pl/.

Na korzyść klientów jednak temat płatności nie wymaga od nich żadnych dodatkowych kroków. Jeśli warunki współpracy są jasne i akceptowalne dla obu stron, faktor dokonuje przelewu wartości faktury pomniejszoną o prowizję. Jest to proces automatyczny, który pozwala na natychmiastowe skorzystanie ze środków bez konieczności żmudnego regulowania wydatków z własnej strony. Taka forma automatycznego pobierania prowizji przyspiesza również cały proces, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla klientów, którym zależy na czasie.

Brak konieczności monitorowania należności

U podstaw usługi faktoringu leży korzyść związana z przejęciem pewnych obowiązków przez faktora. Decydując się na taką formę współpracy, schodzi z nas ciężar ciągłego monitorowania należności nierozliczonych przez partnerów biznesowych. Doskonale wiemy, ile energii i czasu poświęca się na tak prozaiczne zadania, jak kontrola należności i próba ich odzyskania.

PragmaGO nie tylko przejmie ten proces, ale także doradzi w zakresie lepszego zabezpieczenia kolejnych transakcji z kontrahentami. Czasem odpowiedni dokument sprzedaży to wszystko, czego nam potrzeba, by chronić swój interes. Faktoring to także forma zmniejszenia ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usługi faktoringu pełnego, faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności podmiotu, co pozwala nam i tak cieszyć się z uzyskanego wpływu bez obaw o dalsze formalności, z jakimi musieliśmy się borykać w tradycyjnym ujęciu.

Poznaj więcej różnic między faktoringiem pełnym a niepełnym https://pragmago.pl/porada/faktoring-z-regresem-czy-bez/

Oferta automatycznie dopasowana do potrzeb biznesu

Po rozpoczęciu współpracy z faktorem każdy klient zyskuje dostęp do „Strefy Klienta”. To właśnie tam w efektywny sposób możemy zgłaszać faktury na sprzedaż bez potrzeby każdorazowego wysyłania kolejnego wniosku. To udogodnienie dla stałych klientów, którzy w swoim biznesie bazują na utrzymaniu optymalnej płynności finansowej właśnie poprzez faktoring.

W zależności od specyfiki naszej firmy, ale także indywidualnych potrzeb, ustalany jest limit faktoringu, który standardowo liczący 50,000 zł, może sięgnąć nawet do 15 milionów zł. Proces sprzedaży faktur jest zautomatyzowany i dla stałych klientów kwestią kilku chwil jest, zanim środki znajdą się na koncie bankowym. Inteligentny kalkulator jeszcze przed podjęciem decyzji o finansowaniu wskaże nam wszystkie parametry umowy, uwzględniając koszt usługi, a także inne istotne dla nas kwestie. Dzięki temu usługa faktoringu jeszcze lepiej dopasowuje się do potrzeb dynamicznie rozwijającego się biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj