Obsługa procesów kadrowo-płacowych, określana również mianem „twardego” HR-u, to nieodłączny element działalności każdego przedsiębiorstwa. Brak odpowiednich narzędzi i procedur zarządczych doprowadza po pewnym czasie do sytuacji, w której podstawowe zadania zaczynają pochłaniać coraz większą liczbę roboczogodzin. Z pomocą może przyjść wówczas rozbudowany system HR dla dużych firm, który pomoże uwolnić firmowe zasoby poprzez automatyzację części zadań.

Jednakże, system HR dla dużych firm może występować w kilku modelach dystrybucyjnych. Który z nich okaże się najbardziej odpowiedni? Zapraszamy do lektury poniższego zestawienia, w którym przytoczyliśmy krótką charakterystykę wiodących typów oprogramowania kadrowo-płacowego.

Jaki powinien być nowoczesny system HR dla dużych firm?

Jeszcze przed analizą najczęściej oferowanych modeli dostępu, warto przypomnieć sobie najważniejsze funkcjonalności, jakimi powinien cechować się kompleksowy system HR dla dużych firm https://teta.unit4.com/pl/rozwiazania/kadry-i-place. Pierwszym obszarem, w jakim funkcjonuje tego typu oprogramowanie, są procesy kadrowe, związane m.in. z zarządzaniem urlopami i grafikami oraz monitoringiem czasu pracy czy nadgodzin. Systemy te wspierają również obszary związane z zarobkami, takie jak dystrybucja należnych pasków płacowych czy deklaracji PIT.

Trzecim filarem funkcjonowania oprogramowania kadrowo-płacowego jest wsparcie działań w obrębie miękkiego HR-u, czyli tworzenie kart celów, obsługi teczek elektronicznych czy planowanie rozwoju kompetencji zespołu. Warto podkreślić również, że kompleksowy system HR dla dużych firm nierzadko cechuje się modułową konstrukcją, która pozwala rozszerzyć funkcjonalność narzędzia o nowe możliwości. Jakie są trzy najczęściej stosowane modele dystrybucji oprogramowania HR? Który z nich okaże się najlepszym wyborem dla Twojej firmy?

1.     Software as a Service

Model ten zakłada wdrożenie systemu na infrastrukturze dostawcy oprogramowania. Utrzymanie i administracja systemu spoczywają po stronie usługodawcy – rozwiązanie to sprawia, że na kliencie nie spoczywają żadne dodatkowe koszty, a jedynym ponoszonym wydatkiem jest comiesięczny abonament za dostęp do samego systemu. Rozwiązanie to cechuje się dużą elastycznością i przewidywalnością kosztów.

2.     On-premise

Klienci mogą również zdecydować się na instalację i uruchomienie serwisu na swoich serwerach – wydatki związane z utrzymaniem infrastruktury spoczywają wówczas po stronie nabywcy systemu. Model ten sprawdza się najlepiej m.in. w przypadku, gdy system HR dla dużych firm ma zostać silnie zintegrowany z innym stosowanym oprogramowaniem (np. rozwiązaniami autorskimi).

3.     Outsourcing

System HR dla dużych firm może służyć również w charakterze punktu dostępowego do systemowych danych. Za nadzór nad toczącymi się w firmie procesami będą odpowiedzialni nie pracownicy po stronie klienta, lecz wykwalifikowana kadra usługodawcy.

Teta HR – system HR dla dużych firm, na który warto postawić

Zastanawiasz się, które z wiodących rozwiązań na krajowym rynku oferuje wszystkie trzy opisane powyżej modele dostępowe? Zapoznaj się z charakterystyką systemu Teta HR, opracowanego przez grupę Unit4 Polska – już dziś umówi się na prezentację on-line z ekspertem Teta i przekonaj się, jak znaczne oszczędności zapewni Ci kompleksowy system HR dla dużych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj