Zalanie komputera to bardzo częsty problem, z którym zgłaszają się klienci serwisów zajmujących się usterkami elektroniki. Macbook nie należy do tanich urządzeń, dlatego przed spisaniem go na straty, warto spróbować go naprawić. Jak wygląda ten proces i czego możesz się spodziewać, zanosząc komputer do serwisu?

Zalany Macbooka – jak przebiega naprawa?

Zanim skierujesz swoje kroki do serwisu, ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć komputer. Co możesz zrobić, aby ograniczyć szkody, jakie wyrządzi płyn wewnątrz Macbooka? Przede wszystkim odłącz go od zasilania i wyłącz. Jeżeli płyn rozlał się na klawiaturę lub w jej pobliżu, natychmiast odwróć urządzenie, aby zmienić kierunek przedostającej się coraz głębiej cieczy.

Gdy już trafisz do dobrego serwisu, jak na przykład MacForce, pracownicy zajmą się demontażem komputera w celu jego dokładnego osuszenia i zbadania poszczególnych elementów. Dopiero wówczas będą w stanie określić szkody, które spowodowała ciecz. Następnie zostanie Ci przedstawiona wycena oraz czas realizacji.

Zalany Macbook – ile trwa naprawa?

Wszelkie próby włączenia zalanego MacBooka, czy też ociąganie się z jego dostarczeniem do serwisu mogą powodować większe zniszczenia. Dlatego właśnie bardzo ważna jest szybka reakcja – zarówno Twoja, jak i pracowników serwisu. Oddając komputer w dobre ręce, możesz mieć pewność, że zostanie naprawiony błyskawicznie.

Zalany Macbook – ile kosztuje naprawa?

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała naprawa zalanego urządzenia, konieczne jest wykonanie dokładnej diagnozy. Należy pamiętać, że zalanie MacBooka może prowadzić do uszkodzeń wielu podzespołów komputera, takich jak np. płyta główna, klawiatura, gładzik czy matryca. Koszt naprawy przez serwis https://www.macforce.pl/ waha się od 150 zł do 400 zł – w zależności od zakresu prac, które należy wykonać.

Jeżeli dojdzie do przykrego incydentu, jakim jest zalanie MacBooka, nie czekaj i po zabezpieczeniu komputera od razu udaj się do serwisu. Dzięki temu zwiększysz szansę na powodzenie naprawy i unikniesz dodatkowych kosztów spowodowanych uszkodzeniem kolejnych komponentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj